Hakkımda

Yusuf İhsan Kurt

1991 yılında memleketim Samsun’da doğdum. 1994’te babam Yaşar KURT’un Çorum İlahiyat Fakültesi’nde göreve başlaması hasebiyle oraya taşındık. İlkokul ve liseyi Çorum’da okudum.

Lise sonrası musiki ile hemhal olduğum yıllardı. Musiki yolcuğum hakkında bilgi sahibi olmak için şu yazımı okuyabilirsiniz: Musiki ile Nasıl Tanıştım?

2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nü kazanarak İstanbul’un yolunu tuttum. Üniversite son sınıfa geçmeden evlendim. Mezuniyetime de 6 günlük oğlum Ömer Akif ile katıldım. Öğrencilik yıllarımda başlattığım girişimim olan OkuldanEve.com un içerik editörlüğünü ve SEO danışmanlığını yaptım. İstanbul'da onlarca aileyi Boğaziçililerden özel ders ve eğitim koçluğu ile tanıştırdım. Bu süreç içerisinde OkuldanEve'nin tüm sosyal medya hesaplarını aktif olarak yönettim. USMED(Uluslararası Sosyal Medya Derneği) asil üyesi oldum.

Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü’nden ve Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra yaklaşık 1 yıl stajyer olarak çalıştığım Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.’ye MT (Management Trainee – Geleceğin Yöneticisi) programı kapsamında Dış Ticaret ve Hazine Ürün Geliştirme Uzman yardımcısı olarak girdim.

İlahiyatçı bir anne ve babanın çocuğu oluşumdan dolayı iktisat ve din arasındaki tesis edilen ilişkileri yakından incelemeye gayret ediyorum. Dijital pazarlama, SEO, Sosyal Medya, Türk Musîkîsi, Yöresel Enstrümanlar ve Orhan Gencebay ilgi alanlarım arasındadır.

Artık Kocaeli/Darıca'da ikamet etmekteyim. Evli ve bir çocuk babasıyım.