Hakkımda

Yusuf İhsan KURT
15 TEMMUZ 1991 yılında memleketim Samsun’da doğdum. 1994’te babam Yaşar KURT’un Çorum İlahiyat Fakültesi’nde göreve başlaması sebebiyle oraya taşındık. İlkokul ve liseyi Çorum’da okudum.

Lise sonrası musiki ile hemhal olduğum yıllardı. Musiki yolcuğum hakkında bilgi sahibi olmak için şu yazımı okuyabilirsiniz: Musiki ile Nasıl Tanıştım?

2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nü kazanarak İstanbul’un yolunu tuttum. Üniversite son sınıfa geçmeden evlendim. Mezuniyetime de 6 günlük oğlum Ömer Akif ile katıldım. Öğrencilik yıllarımda başlattığım girişimim olan OkuldanEve.com un içerik editörlüğünü ve SEO danışmanlığını yaptım. İstanbul'da onlarca aileyi Boğaziçililerden özel ders ve eğitim koçluğu ile tanıştırdım. Bu süreç içerisinde OkuldanEve'nin tüm sosyal medya hesaplarını aktif olarak yönettim.

Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü’nden ve Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra yaklaşık 1 yıl stajyer olarak çalıştığım Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.’ye MT (Management Trainee – Geleceğin Yöneticisi) programı kapsamında Dış Ticaret ve Hazine Ürün Geliştirme Uzman yardımcısı olarak girdim. 2 yıllık bir sürenin ardından Dijital Bankacılık Ürün Geliştirme birimine geçiş yaptım. Haziran 2018'den itibaren bu birimde Kuveyt Türk Mobil Şube/İnternet Şube ve internet sitesinin geliştirmeleri ile uğraşmaktaydım. Kasım 2020 itibarıyla yeni kurulan Şubesiz Bankacılık Müdürlüğü'nde görev aldım. 1 Eylül 2021'den beri de Macellan şirketinde Sosyal Medya ve İçerik Yöneticisi olarak çalışıyorum.

Dijital pazarlama, SEO, Sosyal Medya, Türk Musîkîsi, Yöresel Enstrümanlar ve Orhan Gencebay, TOEFL ilgi alanlarım arasındadır. Ud ve bağlama çalıyorum. Artık pek aktif olmadığım ama hala işinize yarayacak videoların olduğu bir Youtube kanalım var. İncelemek ve abone olmak için tıklayın!

Kocaeli/Darıca'da ikamet etmekteyim. Evli ve bir çocuk babasıyım.